Blog

„Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.”

Te mivel töltöd a napjaid? Elégedett vagy azzal a mintával, amelyet a napi szokásaid kiadnak? Annie Dillard amerikai író megfogalmazásában: „Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.” A szokásaink határozzák meg, hogy kik vagyunk – ha a napjaidban hagysz helyet azoknak a dolgoknak, amelyek boldoggá tesznek, boldogabb életet fogsz élni.

Egyszerűen hangzik, mégis sokan vannak, akik úgy érzik, nem lassíthatnak le, nem tölthetnek el egy-egy órát olvasással, sétával, sporttal, vagy egyszerűen csak ábrándozással – „majd holnap, majd hétvégén, most nem érek rá.” Az élet nem olyasmi, ami ott vár a sarkon túl, hogy akkor majd átélhesd. Az élet itt történik, a jelenben – és azzal telik, ahogy a napjaidat alakítod. Önismereti csoportjainkban arra keressük a választ, hogy hogyan elégíthetjük ki a mindannyiunkban jelen levő pszichológiai szükségleteket – nem majd egyszer, a jövőben, hanem itt, a jelenlegi életünkben.

Címkék 
boldogság
önismeret
pozitív pszichológia